You are not connected. Please login or register

Główna droga

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

1 Główna droga on Pią Cze 28, 2013 5:52 pm

Zobacz profil autora

2 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 6:05 pm

- dobra, pióro mam, atrament kupiłam też, stare podręczniki sprzedane w antykwariacie... to teraz musimy wejść do zielarskiego i do jakiegoś sklepu, gdzie kupie żabi skrzek, aż dwa słoiki potrzebuje... - Alice odkreślała na liście rzeczy, które już załatwiła i planowała co ma dalej odwiedzić.

Dzisiejszy dzień należał do spokojnych. Jej tatuś jeszcze przebywał w Hogsmeade, ale jakoś w sobotę lub niedziele ma jechać do domu. I co najważniejsze, Alice spędzała teraz czas z Draconem. Stęskniła się za nim niemiłosiernie...

Zobacz profil autora

3 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 6:23 pm

Tymczasem Remus wybrał się z Vivien na zakupy. Potrzebował zająć czymś umysł i ciało, chciał przestać myśleć o wczorajszym wydarzeniu. Poza tym, umówili się, to trzeba dotrzymać obietnicy.

Zobacz profil autora

4 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 6:26 pm

Dreptał obok Alice przeżuwając w głowie jej słowa. Dopiero po chwili namysłu mógł zareagować ponieważ musiał dokładnie to wszystko przemyśleć.
-Wiesz...ja się nie znam ale skrzek to chyba w jakimś sklepie ze składnikami do eliksirów...
Rozejrzał się dookoła w poszukwaniu owego sklepu.
-Z tego co pamiętam to w następnej uliczce jest taki jeden

Zobacz profil autora

5 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 6:43 pm

- okej, to chodźmy. Mam nadzieje, że skrzek nie jest drogi... - i weszli do sklepu eliksirowego.

Zobacz profil autora

6 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:06 pm

Wyszli z Alice ze sklepu Zielarskiego. Kiedy zamknął drzwi i zszedł po schodkach zwrócił się do ślizgonki.
-Jaki eliksir? Musi być jakiś skomplikowany skoro nie było składniku w szkole - założył ręce na klatce piersiowej i spojrzał po ulicy, która cały czas tętniła życiem.

Zobacz profil autora

7 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:10 pm

- Wywar tojadowy. - była pewna, że Draco nie będzie miał pojęcia do czego służy. - Chodźmy do Dziurawego Kotła, masz ten proszek oczywiście? Bo jak nie masz, to trzeba będzie pociągiem jechać. - zmieniła temat dodatkowo... Poczuła niepokój. Co jak będzie musiała mu powiedzieć.... ?

Zobacz profil autora

8 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:13 pm

- A na co to?
Nigdy nie utrzymywał, że jest mistrzem eliksirów więc mógł nie wiedzieć.
-Alice, dobrze się czujesz? Przecież wiesz, że sieć fiuu nie działa na terenie Hogwartu...

Zobacz profil autora

9 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:19 pm

- kurza twarz, faktycznie - pacnęła się w głowę. Była rozkojarzona. - przepraszam, zupełnie wariuje ostatnio... no po co wywar tojadowy no.. e... - przystanęła na chwilę, spuściła głowę i zaczęła myśleć, co powiedzieć. - wiesz, ty chyba wolałbyś nie wiedzieć... Może zostawmy ten temat?... - miała już przed oczami co by się stało gdyby się dowiedział. "Najpierw udawałby, że wszystko jest okej, ale w końcu zwiałby, unikałby jej i nagadałby swojemu ojcu, żeby mnie wyrzucić ze szkoły, bo bałby się, że go zgryzę..."

Zobacz profil autora

10 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:27 pm

Przystanął czując że zaczyna się obawiać tylko nie wiedział czy o Alice czy o siebie.
-O co chodzi? Nie umiesz kłamać.
Jeżeli nie chciała, żeby pytał mogła po prostu wymyślić jakąś lepszą bajeczkę, która by go usatysfakcjonowała a takie lawirowanie sprawiało tylko że wkopywała się w jeszcze gorsze bagno.

Zobacz profil autora

11 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:31 pm

- Draco uwierz mi, że nie będzie żadne z nas zachwycone. - spojrzała mu w oczy. Dawno tego nie robiła. Spuściła zaraz wzrok. - i wolałabym, żebyś nie pobiegł do jakiejś tam Granger czy innej Pansy... - mruknęła pod nosem.

Zobacz profil autora

12 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:39 pm

-To po co mnie wyciągasz żeby kupować składniki do jakiegoś niebezpiecxnego eliksiru. Myślałaś, że nie będę chciał się dowiedzieć- podniósł ręce, próbując się połapać w kobiecej logice.

Zobacz profil autora

13 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:40 pm

Spacerując upewniła się,że wszystko mają.
-A tak właściwie,to na co Ci to wszystko?- zapytała z czystej ciekawości.

Zobacz profil autora

14 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:43 pm

- Dobra, słuchaj, chodźmy do zamku. Tam znajdziemy ustronne miejsce i ci wszystko opowiem, dobrze? Zrobimy tak? Poświęcisz chwilkę i uzbroisz się w cierpliwość? - znowu spojrzała się w jego lodowate, szare oczy. Ona zaś miała gorący, głęboki, niepokojący wzrok.

Zobacz profil autora

15 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:46 pm

Bez słowa ruszył ul. Pokątną nie oglądając się nawet na dziewczynę czy ta idzie za nim. Wiedział, że za nim podąża więc mógł się trochę poobrażać.

Zobacz profil autora

16 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:48 pm

- Draco, ty... - powstrzymała się od wyzywania go od durniów i kretynów. Po jakimś czasie obrażania się i podążania, znaleźli się w zamku.

Zobacz profil autora

17 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:52 pm

- No jak to po co. Ja kupuję składniki, a później przekazuje je Severusowi, a on robi z tego eliksiry, które później ja sobie pije. Na pchełki, tojadowy i takie tam ekscesy.

Zobacz profil autora

18 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 8:57 pm

-No właśnie o te pchełki i tojady pytam,bo to,że lekarstwa same w sobie to wiem.- oddała mu jego listę.
- A właściwie,to jakie są Twoje kontakty z Severusem?- kolejna zagadkowa sprawa. Do tej pory jakoś nie mówił o nim w szczególny,wylewny i ciepły sposób.A tutaj z drugiej strony on mu robi te wszystkie eliksiry i w ogóle. Pamiętała ze szkoły,że nigdy nie byli jakoś szczególnie dobrze nastawieni ku sobie.

Zobacz profil autora

19 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:00 pm

Westchnął.
-to dosyć długa historia. Może on nie pała do mnie jakąś szczególną sympatią... Ale ja nie mam nic do niego. Zapewne pamietasz sytuacje z lat szkolnych, ja mam trochę wyżuty sumienia, że nie reagowałem na zachowania kolegów wobec niego. Teraz widzisz, okazuje się, że bez niego jestem bezradny.

Zobacz profil autora

20 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:05 pm

- Ale jeżeli godzi się na to,to chyba też nie ma do Ciebie aż tyle. I nawiązując jeszcze do lat szkolnych,naprawdę nie rozumiem dlaczego tak bardzo się na niego uwzięli Twoi koledzy.

Zobacz profil autora

21 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:12 pm

- szczerze to też nie wiem. - podśmiał się. - chodziło chyba o Lily, wiesz, żonę Jamesa Pottera. Im się coś ubzdurało, że on ją kocha, poza tym, on był typem... takiej ofiary losu, był ze slytherinu, to mówi samo przez siebie.

Zobacz profil autora

22 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:16 pm

Westchnęła.
-To trochę przykre. -jednak uśmiechnęła się lekko po chwili.
- No dobrze,to co teraz panie profesorze?

Zobacz profil autora

23 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:17 pm

- idziemy do łóżka? - po chwili ciszy spojrzał się na nią całkiem poważnie.

Zobacz profil autora

24 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:20 pm

- Słucham? - zamrugała nie będąc pewną czy ABY NA PEWNO dobrze zrozumiała.

Zobacz profil autora

25 Re: Główna droga on Pią Cze 28, 2013 9:22 pm

- wracamy do zamku do naszych pokoi aby pogrążyć się w regenerującym śnie dającym wypoczynek umysłowi i ciału, kładąc się w pozycji leżącej w łóżkach w pościeli? - roziwnąłz danie najbardziej jak mógł. Starał się nie wybuchnąć śmiechem i dalej zachowywać powagę.

Zobacz profil autora

Sponsored content

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next